Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 26.06. o g. 9.00.
Następnie uczniowie spotkają się z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 26.06. o g. 9.00.
Następnie uczniowie spotkają się z wychowawcami w salach lekcyjnych.
W minioną środę nasi uczniowie mieli wyjątkową okazję gościć w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów!
Brali udział w wydarzeniu „Sztuczna inteligencja w edukacji – inwestycje i perspektywy”, podczas którego przedstawiono plany cyfrowej transformacji polskich szkół.
Jako słuchacze mieli okazję bezpośrednio wysłuchać wystąpień Donalda Tuska oraz Barbary Nowackiej na temat m.in. budowy 12 tysięcy nowych pracowni AI oraz rozwijania kompetencji przyszłości, takich jak krytyczne myślenie, innowacyjność i bezpieczeństwo cyfrowe.
To było cenne doświadczenie, pozwalające z bliska przyjrzeć się debacie o tym, jak technologia będzie zmieniać naszą naukę i codzienność.
8.06 klasy 1a i 1e wybrały się na wycieczkę
Gdy nikomu jeszcze nie śniło się nawet powstanie Warszawy, był… Płock - średniowieczne miasto z niemal dziesięciowieczną historią, siedziba książąt mazowieckich i biskupów, dawna stolica Polski.
Okazało się, że to niepozorne miasto skrywa wiele tajemnic, które udało im się odkryć podczas gry terenowej.
W drodze powrotnej do Warszawy odwiedzili Czerwińsk nad Wisłą, spod którego wojska Władysława Jagiełły ruszyły na Krzyżaków.
Dopisywała im piękna pogoda, a do Warszawy wrócili w świetnych nastrojach.
W dniu 29 maja klasa 3e oraz 3 f wzięły w wycieczce do Torunia, gdzie spacerując po starówce poznawali historię tego miasta. Na koniec wzięli udział w warsztatach pieczenia pierników.
27.05 zakończyliśmy kolejny sezon spotkań naszego Dyskusyjnego Klubu Książki.
Podczas ostatniego spotkania w roku szkolnym 2025/26 podyskutowaliśmy o książce Bonnie Garmus „Lekcje chemii”.
Książka ta porusza wiele tematów:
Podczas zajęć podsumowaliśmy działalność naszego Klubu i z omówionych książek wybraliśmy te pozycje, które najbardziej nam się podobały. A także zebraliśmy parę propozycji na kolejny rok szkolny.
Włoska przygoda była intensywną, pełną wrażeń podróżą, podczas której uczniowie odkrywali uroki i smaki północnych Włoch. Mimo zmiennej pogody, od pięknego słońca po deszcz, plan wyjazdu został zrealizowany.
W dniach 31.05-6.06 odwiedziliśmy:
Wenecja (Dzień 1): Rejs po Lagunie Weneckiej, wizyta na wyspach Murano (pokaz dmuchania szkła) i Burano oraz spacer z przewodnikiem po Wenecji.
Mediolan (Dzień 2): Deszczowe, ale niezwykle klimatyczne zwiedzanie stolicy mody (Zamek Sforzów, Galeria Vittorio Emanuele II, La Scala, katedra Duomo) oraz wizyta w Muzeum Nauki i Technologii Leonarda da Vinci.
Bolonia (Dzień 3): Spacer pod słynnymi arkadami, zwiedzanie historycznego centrum (Piazza Maggiore, Due Torri, teatr anatomiczny w Archiginnasio) oraz warsztaty kulinarne, na których uczestnicy własnoręcznie przygotowali tagliatelle.
Werona (Dzień 4): Śladami Romea i Julii – rzymski Amfiteatr, Dom Julii, galeria sztuki Palazzo Maffei oraz antyczny Teatro Romano z panoramą miasta. Wieczór zwieńczyła tradycyjna pizza z pieca.
Jezioro Garda & Malcesine (Dzień 5): Wjazd kolejką linową na Monte Baldo z widokiem na panoramę regionu oraz pożegnalny spacer klimatycznymi uliczkami Malcesine.
Wycieczka zakończyła się długą, nocną trasą autokarową do Polski. Choć zmęczeni, uczestnicy wrócili w świetnych humorach, nasyceni włoską kulturą, pysznym jedzeniem (lasagne, tagliatelle, pizza) i bogatsi o unikalną wiedzę, której nie znajdą w żadnym przewodniku.
W ostatnim czasie klasa 3d, pod opieką nauczycielki fizyki, pani Anny Wójcik, zakończyła kolejny, trzeci już w tym roku szkolnym cykl zajęć pomiarowych w profesjonalnym Laboratorium Fizyki UW!
Uczniowie mieli okazję pracować na akademickim sprzęcie i badać zjawiska z różnych dziedzin fizyki.Zajmowali się między innymi:
Takie zajęcia to doskonałe połączenie teorii z uniwersytecką praktyką! Dziękujemy Laboratorium Fizyki UW za możliwość poczucia się jak prawdziwi badacze.
W sobotę 30.05 nasze wolontariuszki - sekcja animacji dla dzieci - po raz pierwszy miały okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas Festynu Rodzinnego Szkoły Podstawowej nr 168 w Warszawie.
Z ogromnym zaangażowaniem, energią i uśmiechem prowadziły dla dzieci animacje oraz tańce, tworząc atmosferę pełną radości i wspólnej zabawy. Ich otwartość, kreatywność i serdeczność sprawiły, że dzieci chętnie włączały się w przygotowane aktywności.
Jesteśmy niezwykle dumni z dziewcząt, które poprzez swoją działalność pokazują, że wolontariat to nie tylko pomoc, ale także dzielenie się czasem, talentami i pozytywną energią z innymi.
Dziękujemy organizatorom Festynu Rodzinnego za zaproszenie i możliwość udziału w tym wydarzeniu. Naszym wolontariuszkom gratulujemy udanego debiutu i życzymy wielu kolejnych okazji do działania na rzecz innych!
Brawo, Dziewczyny!
25.05 uczniowiei klasy 1B spędzili fantastyczny dzień pełen wrażeń, emocji i niezapomnianej zabawy.
Rozpoczął sie od gry miejskiej w Lubline, przez co zwiedzanie miasta zamieniło się w prawdziwą przygodę! Uczestnicy, podzieleni na drużyny, z mapami w rękach rozwiązywali zagadki, wykonywali zadania oraz zdobywali cenne punkty.
Nie zabrakło zdrowej rywalizacji, sprytu i świetnej współpracy Uczniowie klasy 1B świetnie bawili się również podczas Mega Twistera, strzelania z łuku oraz laserowego paintballa .
Dzięki zaangażowaniu, ogromnej energii i wspaniałej atmosferze cały dzień upłynął w wyjątkowym klimacie.
W dniach 18–20 maja klasa 3G uczestniczyła w wycieczce do Trójmiasta.
Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Europejskie Centrum Solidarności, gdzie poznali historię Solidarności oraz ruchów opozycyjnych, które przyczyniły się do przemian demokratycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Drugiego dnia zwiedzali Stare Miasto w Gdańsk, a popołudnie spędzili na relaksie na plaży oraz spacerze po molo w Sopot. Wieczorem odwiedzili port w Gdynia, gdzie podziwiali żaglowiec Dar Pomorza oraz okręt ORP Błyskawica.
Ostatniego dnia uczestniczyli w koncercie organowym w Archikatedra Oliwska Następnie poznali historię Obrona Westerplatte oraz odwiedzili Westerplatte.
Bazą noclegową uczestników był Jantar, miejscowość położona nad samym morzem. Dzięki temu wieczory mogli spędzać na plaży, grając w siatkówkę i podziwiając zachody słońca.
W dniach 21–22.05 klasa 1D wybrała się na wycieczkę do Katowic.
Uczniowie rozpoczęli swoją przygodę pod legendarnym Spodkiem, skąd „polecieli” prosto na Marsa
Po powrocie odwiedzili Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, poznając historię regionu oraz wydarzenia związane z walką o wolność.
Nie zabrakło również czasu na świetną zabawę w centrum rozrywki Pixel XL Na uczestników czekało mnóstwo emocji, a na zakończenie przeżyli nawet… trzęsienie ziemi
Nasi Wolontariusze wraz z wolontariuszami z Technikum nr 7 d. "Kolejówka" mieli przyjemność wesprzeć wyjątkowe wydarzenie sportowe organizowane przez Szkołę Podstawową nr 177. Z ogromnym zaangażowaniem asystowali uczestnikom w wielu konkurencjach, takich jak: rzut piłką lekarską, bieg wahadłowy czy bieg na 800 metrów. Ich pomoc, uśmiech i wsparcie okazały się nieocenione!
Szczególne podziękowania kierujemy do Julii, Karyny i Verbeny. Dziękujemy za piękną, pozytywną energię, którą potrafiły zarazić każdego — nawet najbardziej zmęczonego młodego zawodnika. Za ogrom empatii, troski, dobrego słowa i każdą wyciągniętą pomocną dłoń.
Dopisała zarówno pogoda, jak i humory – był to świetny czas nie tylko dla uczestników zawodów, ale również dla wolontariuszy.
Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia, a wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy, zaangażowania i osiągniętych sukcesów!
Zapraszamy na zebranie z rodzicami w dn. 25.05.2026 (poniedziałek)
Spotkania z wychowawcami o g. 18:00.
Rodziców, którzy chcą spotkać się z nauczycielami przedmiotów prosimy o wcześniejsze umówienie się przez Librus.
Nauczyciele nieobecni w tym dniu:
p. Anna Karkowska (wych kl. 1b)
p. Beata Kubicka (wych. kl. 3d)
p. Karolina Tarach
p. Monika Wrzosek
Przydział sal na zebrania:
1A p. Anna Dobrowolska s. 17
1B wychowawca nieobecny
1C p. Dorota Gniazdowska s. 205
1D p. Wojciech Błaszczuk s. 207
1E p. Marek Kruczkowski s. 107
2A p. Mariusz Popławski s. 109
2B p. Małgorzata Bernach s. 103
2C p. Dorota Brylińska s. 104
2D p. Agnieszka Antosik s. 112
3A p. Katarzyna Kulesza s. 106
3B p. Joanna Chmielewska s. 15
3C p. Joanna Jakubczak s. 18
3D wychowawca nieobecny
3E p. Monika Jagodzińska s. 204
3F p. Magdalena Struska s. 206
3Gp. Aleksandra Lach s. 101
Klas 3b w piątek 8.05 miała wyjątkową okazję uczestniczyć w warsztatach laboratoryjnych z chemii organicznej na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.
To był dzień pełen naukowych odkryć, emocji i inspirujących doświadczeń!
3.05.2026 r. nasze wolontariuszki wzięły udział w 34. Biegu Konstytucji 3 Maja.
Z zaangażowaniem wspierały uczestników wydarzenia na mecie, rozdając biegaczom jabłka i pomagając im odzyskać siły po biegu.
Dziękujemy za Waszą energię, uśmiech i gotowość do działania – świetna robota!
Uczeń naszej szkoły, Petro Martyn, otrzymał wyróżnienie w VI edycji Warszawskiego Konkursu na Opowiadanie Fantastyczne, zorganizowanego przez XXII LO im Jose Marti z Oddziałami Dwujęzycznymi.
W konkursie wzięło udział aż 103 autorów i autorek , dlatego tym bardziej cieszy sukces Petra oraz docenienie jego opowiadania zatytułowanego „Plik pamięci”
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych literackich osiągnięć.
W dn. 27.04 klasy 1b i 2b miały wyjątkową okazję odwiedzić Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 6 Ratownictwa Chemicznego!
Podczas wizyty nasi uczniowie:
To inspirujące spotkanie uświadomiło nam wszystkim, jak kluczową rolę w naszym bezpieczeństwie pełnią służby ratownicze. Serdecznie dziękujemy strażakom z JRG nr 6 za niezwykle miłe przyjęcie, fascynującą prelekcję oraz poświęcony nam czas!
Szanowna Rado Rodziców, z całego serca dziękujemy za ufundowanie automatycznego defibrylatora AED. To niezwykły dar – dar serca który może uratować drugie serce – i znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa całej naszej społeczności.
Dziękujemy za wrażliwość i gotowość do działania, za dostrzeżenie potrzeb, oraz za szybkie i konkretne wsparcie. Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się zrealizować inicjatywę o ogromnym znaczeniu – inwestycję w zdrowie, życie i poczucie bezpieczeństwa nas wszystkich.
Państwa postawa jest godna najwyższego uznania i stanowi piękny przykład dla młodego pokolenia. Uczy, że warto być uważnym na potrzeby innych, pomagać i podejmować działania, które mają realny wpływ na dobro wspólne.
Jeszcze raz dziękujemy – z wdzięcznością i uznaniem
społeczność szkolna 48LO
Dzisiejszy poranek upłynął naszym uczniom pod znakiem podróży do serca Nigerii 🇳🇬. Klasy z rozszerzoną geografią – 2d oraz 3c – wzięły udział w wykładzie online w ramach cyklu organizowanego przez Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.
Naszą przewodniczką była mgr Michelle Mbazuigwe, która przybliżyła nam przestrzeń i życie codzienne w Lagos.
To była niezwykle cenna lekcja o tym, jak teoria z podręczników geografii społeczno-ekonomicznej przekłada się na realne życie w jednej z najdynamiczniejszych metropolii świata.
Cieszymy się, że dzięki współpracy z WGiSR UW nasi uczniowie mają okazję czerpać wiedzę bezpośrednio od ekspertów i pasjonatów!
Nasza szkoła wróciła z wielkiej brytyjskiej przygody! Przez tydzień grupa uczniów odkrywała najciekawsze zakątki Anglii oraz Walii, łącząc intensywne zwiedzanie z praktyczną nauką języka.
Program wyjazdu był niezwykle bogaty – od tajemniczego Stonehenge i rzymskich łaźni w Bath , przez klimatyczny Bristol i stolicę Walii – Cardiff , aż po wielki finał w tętniącym życiem Londynie . Zobaczyliśmy najważniejsze zabytki, od Buckingham Palace po słynny most wiszący Clifton Suspension Bridge , a także szukaliśmy śladów Banksy’ego na murach Bristolu .
To nie była zwykła wycieczka! Dzięki zakwaterowaniu u brytyjskich rodzin goszczących, nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w codziennych sytuacjach, poznać wyspiarską kulturę i zwyczaje od środka oraz przełamać bariery w komunikacji
Pełni nowej energii i bogatsi o niezwykłe doświadczenia już planujemy kolejne wyprawy!
Powered by aSc EduPage