XLVIII Liceum Og贸lnokszta艂c膮ce

Aktualno艣ci

14 pa藕dziernika 2020 11:20 | Aktualno艣ci

艢ladami Edwarda Dembowskiego, czyli Pierwszaki na tropie 馃馃惥

Tradycj膮 XLVIII Liceum Ogólnokszta艂c膮cego jest 艣wi臋towanie Dnia Patrona w formie gry miejskiej. Celem gry jest upowszechnianie wa偶nych wydarze艅 w historii Polski, poszerzanie wiedzy z pozosta艂ych dziedzin m.in. geografii, j臋zyka polskiego, a tak偶e integracja uczniów. Gra ma charakter interdyscyplinarny.
W tym roku po raz pierwszy mogli艣my wykorzysta膰 nowoczesne narz臋dzia telekomunikacyjne, które w ramach licencji edukacyjnej ArcGIS otrzymali艣my od firmy ESRI POLSKA. Uczniowie klas pierwszych za pomoc膮 bezp艂atnej aplikacji SURVEY123 mogli podj膮膰 wyzwanie pod膮偶ania 艣cie偶k膮 Powstania Listopadowego. Ze wzgl臋dów epidemiologicznych uczestnicy sami decydowali, czy chc膮 wzi膮膰 udzia艂 w spacerze po Warszawie, czy rozwi膮zywa膰 zadania zdalnie w domu. Gra rozpocz臋艂a si臋 3 pa藕dziernika, a zako艅czy艂a 11 pa藕dziernika 2020 roku. Wygrywa艂 zespó艂, który udzieli艂 poprawne odpowiedzi w jak najkrótszym czasie. W tym roku nagrodzone zosta艂y zespo艂y klas 1a i 1b. Najlepsi, czyli cz艂onkowie zespo艂u GRACZ_A6, wykonali bezb艂臋dnie zadania w czasie 2 godzin i 32 minut 馃憦馃弳馃. Nagrody zosta艂y przyznane za I i II miejsce w terenie oraz I miejsce w trybie zdalnym.
Zwyci臋zcom gratulujemy!
Tegoroczn膮 Gr臋 Miejsk膮 przygotowali p. Monika Jagodzi艅ska, p. Wojciech Warowny i p. Aleksandra Jopek 馃憦馃挄

Przeczytano: 217 razy. Wydrukuj|Do g贸ry

Zdj臋cia: