ul. Barska 32

strona testowa

28 września 2020 13:41 | Aktualności

Per aspera ad astra

28 września 2020 odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych XLVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego. W formule przysięgi zabrzmiały słowa o honorze i dobrym imieniu szkoły, o jakie powinni dbać uczniowie oraz o gotowości do kształtowania umysłów i serc. Przyrzeczenie złożyli przedstawiciele klas w obecności dyrekcji szkoły, wychowawców oraz koleżanek i kolegów.
Pani Dyrektor Katarzyna Cozel - Starewicz gratulując młodzieży dobrego wyboru podkreśliła z dumą, że przez najbliższe lata, obecni pierwszoklasiści, będą budować wizerunek Dembowskiego biorąc aktywny udział w życiu szkoły i reprezentując ją na zewnątrz.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego młodszym kolegom życzenia złożył Piotr Wiśniewski, uczeń klasy 3b
Była to bardzo ważna uroczystość dla całej szkoły. Cieszymy się z przyjęcia nowych uczniów do społeczności Dembowskiego.
Życzymy im wspaniałych sukcesów, prawdziwych przyjaźni, intelektualnych wyzwań i realizacji wszystkich marzeń.

Dziękujemy p. Mariuszowi Popławskiemu, który powadził ceremoniał zaprzysiężenia oraz p. Annie Wójcik - Krupińskiej wraz z kl. 2Ag i p. Joannie Jakubczak wraz z kl. 2b za przygotowanie uroczystości od strony technicznej.