ul. Szczęśliwicka 50/54 (od 01.09.20 - ul. Barska 32)

03 czerwca 2020 20:13 | Aktualności

Słowa uczą, przykłady pociągają...

tak brzmi motto Naszego Koła Historycznego - Gwardii Rzeczpospolitej -

Pomysł stworzenia koła narodził sie w głowach Naszych dwóch wspaniałych nauczycieli - p. Sylwii Mróz i p. Karola Grzegorzaka, który od 2011 roku był jego opiekunem i mentorem. I tak zaczęło się urabianie "biednych umysłów" naszej młodzieży w duchu umiłowania naszej  Ojczyzny i jej historii.

Podstawowym założeniem było i jest przeświadczenie, że są to zajęcia całkowicie fakultatywne, które mają być tworzone przede wszystkim przez uczniów. Spotkania, pomimo poruszania poważnych tematów,  mają charakter nieco towarzysko-imprezowy, bo świetnie sie przy tym bawimy. Dla  wielu członków Gwardii zajęcia te są pewnego rodzaju odskocznią od zwykłej szkolnej rzeczywistości. W naszej grupie znajdują wsparcie, także w zwykłych codziennych życiowych sprawach.

Gwardia Rzeczpospolitej stała się instytucją będącą trwałą częścią XLVIII LO. Regularnie na spotkania przychodzą absolwenci naszego liceum, dziś studenci warszawskich uczelni.

Co roku przybywa grupa elewów, która zmienia charakter Gwardii. Cóż byśmy znaczyli bez dopływu nowych pomysłów, umiejętności, kolejnej porcji nieco zwariowanego entuzjazmu?

Zapraszamy do nas wszystkich zainteresowanych. U nas uzyskacie dowód, że szkoła to miejsce, do którego można chodzić z przyjemnością.

Zaprasza p. Monika Grzymałowska – opiekun Gwardii Rzeczpospospolitej