"Życie jest fajne" i Klub48

KLUB48

Najmłodsza z naszych agend to Klub48, która rozpoczęła swą działalność w listopadzie 2019 roku z inicjatywy p. Moniki Częstochowskiej i p. Moniki Jagodzińskiej. Klub 48 promując wśród naszych uczniów inicjatywę ekonomii społecznej ściśle współpracuje z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej.

W ramach swojej krótkiej jeszcze działalności członkowie klubu zainicjowali m.in. zbiórkę skarpet w ramach akcji "Świąteczne skarpety dla osób w szpitalach psychiatrycznych", dzięki której w Wigilię skarpetkowe prezenty wraz z życzeniami od naszych uczniów i nauczycieli zostały przekazane do Pacjentów oddziałów psychiatrycznych.

Przy współpracy z Samorządem Szkolnym Klub48 zorganizował w szkole kiermasz ciast sprzedaż ciast. Dochód z tego przedsięwzięcia pozwolił na sfinansowanie 17 obiadów dla osób potrzebujących.

Nawet w ostatnim, bardzo trudnym dla wszystkich czasie, członkowie klubu starają się aktywnie wspierać naszą ulubioną Klubokawiarnię „Życie jest fajne”, która zatrudnia dorosłych autystów.

Do grona społeczników Klubu48 zapraszamy od września wszystkich, którzy kierując się  ideą ekonomii społecznej i solidarnej, ponad wypracowanie zysku stawiają korzyści społeczne.

Opublikowano: 03 czerwca 2020 06:25

Wyświetleń: 225