XLVIII Liceum Ogólnokształcące

im. Edwarda Dembowskiego

w Warszawie

ul. Szczęśliwicka 50/54 (od 01.09.20 - ul. Barska 32)

02-353 Warszawa

tel.: (22) 822 06 58

e-mail: lo48@lo48.waw.pl

 
0

Aktualności

02 czerwca 2020 10:36 | Aktualności

Hamlet, ogórek i Twierdza Modlin

P. Monika Jagodzińska  - nauczyciel w XLVIII LO, zamiłowania ekonomista i geograf albo geograf i ekonomista…

Z pasja prowadzi Koło Turystyczno - Krajoznawcze DembolTour. Każdy uczeń XLVIII Liceum Ogólnokształcącego może uczestniczyć w organizowanych wyjściach, wydarzeniach, atrakcjach oraz rozwijać swoje pasje krajoznawcze.

Na przestrzeni kilku lat działalności koła pewne formy aktywności cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, ze stały się właściwie stałym punktem programu. Do nich należą wyjścia na retransmisje oryginalnych przedstawień rejestrowanych na międzynarodowych scenach, np.: brytyjskiego National Theatre: ”Hamlet”, „Kotka na gorącym blaszanym dachu”, „Frankenstein”, czy moskiewskiego Baletu Bolszoj „Jezioro Łabędzie”.

Miłośnicy podróży uczestniczą w rejsach po Wiśle, biorą udział w wykładach  na Wydziale Geografii Uniwersytetu Warszawskiego, w Domu Spotkań z Historią czy Muzeum Fryderyka Chopina, jeżdżą “ogórkiem” po Warszawie w poszukiwaniu śladów PRLu oraz eksplorują Twierdzę Modlin

Przystępując do  projektu z cyklu „Podróże Wolności” DembolTour pozyskał środki finansowe i zorganizował wizytę studyjnę w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Działalność Kółka integruje zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

ktk.jpg

Przeczytano: 84 razy. Wydrukuj|Do góry