08 października 2019 10:23 | Aktualności

Burzliwa Noc Bibliotek

Dyskusyjny Klub Książki po raz pierwszy w swojej działalności wziął udział w ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK, która została przeprowadzona 4.10.2019 r., w piątkowy wieczór w bibliotece XLVIII LO.

Organizatorzy akcji i też moderatorzy DKK tym spotkaniem zainaugurowali również nowy – już ósmy sezon działalności DKK.

Było inspirująco i zabawnie a burzliwe dyskusje nad bardzo ciekawym tekstem Margaret Atwood Burza, przeniosły się na  płaszczyznę skojarzeń z innymi tekstami kultury, choćby filmem Burza w reż. Julie Taymor, wykorzystującymi twórcze i nowatorskie nawiązania do dramatu W. Szekspira. Wszystkich uczestników NOCY BIBLIOTEK- nauczycieli, uczniów i ,ku naszej ogromnej radości, także absolwentów liceum,  połączyło hasło akcji WSPÓLNY JĘZYK  i myślę, że znaleźliśmy go w dyskusji i tej merytorycznej, i także towarzyskiej. Najlepiej zrozumiała język tekstu Pani Małgorzata Ratowska- pracownik biblioteki, która była bezkonkurencyjna w konkursie-krzyżówce, sprawdzającej znajomość utworu M. Atwood.

Punktem kulminacyjnym spotkania było zainicjowane przez DKK otwarcie DEMBOOKÓW- szkolnego kącika książek. Dokonała tego uczennica klasy II B Alicja Jaroń, klubowiczka i współautorka projektu architektonicznego, przygotowanego też przez Zuzannę Jerzak i Michała Grądzkiego- uczniów klasy II B.