04 października 2019 11:25 | Aktualności

.

W XLVIII L.O. im. E. Dembowskiego od poniedziałku na korytarzu na pierwszym piętrze trwała budowa muru berlińskiego wg. pomysłu Pani Fiedor. Uczniowie wykonali kopie murali/graffiti z oryginalnego muru na posterach, które zostały przyklejone do kartonów/cegieł.
Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się kolejnym etapom budowy.

Instalacja utrudniała komunikację oraz dostęp do światła, niektórzy chcieli żeby już zniknęła. Prawdopodobnie przez te kilka dni wszyscy odczuwali dokładnie to samo co mieszkańcy Berlina, ale Berlińczykom te uczucia towarzyszyły przez aż 28 lat

W ramach projektu interdyscyplinarnego do instalacji schowane zostały symbole PRL-u, które opracował Pan Warowny.

3.10.2019 w ramach upamiętnienia rocznicy Zjednoczenia Niemiec mur został zburzony w trakcie lekcji historii. Uczniowie z radością pożegnali ponownie komunizm, a następnie w nagrodę otrzymali przysmak PRL-u- blok czekoladowy oraz dowiedzieli się jaka jest jego historia.