28 czerwca 2019 09:17 | Aktualności

Dziękujemy !!!

Rok szkolny 2018/19 jest również ostatnim rokiem funkcjonowania Gimnazjum nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Leopolda Staffa przy ul. Barskiej 32 w Warszawie, które dwa lata temu  - w skutek wprowadzonej reformy – stało się integralną częścią naszego liceum. Wtedy też nasza społeczności powiększyła się o dwa roczniki gimnazjalistów oraz grono nowych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Praca w powiększonym składzie i w dwóch odrębnych budynkach była dla wszystkich dużym wyzwaniem, ale też pozwoliła na zdobycie nowych, niezwykle cennych doświadczeń.

Wraz z ostatnim rocznikiem gimnazjalistów budynek przy ul. Barskiej opuszczają ludzie, którzy przez wiele lat tą szkołę tworzyli, kształtowali, rozwijali. Ludzie, którzy w czasie swej wieloletniej pracy włożyli w nią całe swoje serce.  Chcielibyśmy dziś – w imieniu własnym i wszystkich absolwentów Gimnazjum nr 14 -podziękować Wam za wysiłek i trud wychowawczy; za serce życzliwe zarówno dla uczniów, jak i dla innych członków społeczności szkolnej.

Koleżanki i Koledzy!

Przez te wszystkie lata dbaliście o wszechstronny rozwój tych młodych ludzi, wprowadzaliście ich  w świat wiedzy, kultury, sztuki, w świat wartości niewymiernych, ale jakże dla nich ważnych.. Kształtowaliście ich wrażliwość, a co za tym idzie – otwartość na to wszystko, co piękne i dobre. Otwieraliście ich serca, ucząc tej szczególnej wrażliwości, która nas czyni lepszymi, bardziej szlachetnymi.
Wasza praca, pełna oddania i  ogromnego poświęcenia dla uczniów, może być dla nich pięknym przykładem w ich dorosłym życiu. Wasza postawa, nacechowana serdecznością i głęboką tolerancją, cieszyła się uznaniem i szacunkiem nas wszystkich.

Fakt, że zdajemy sobie sprawę, iż życie to ciągłe rozstania, nie ułatwia niestety pożegnania.  Spędziliśmy ze sobą dużo czasu, wystarczająco dużo, żeby się poznać i zaprzyjaźnić, żeby mieć wspólne tematy do rozmów i dyskusji.  Dziękujemy za spędzone razem chwile, za uśmiech, pomoc, dobre słowo, jakich nigdy nam nie szczędziliście. Mamy również nadzieję, że od czasu do czasu z nostalgią wspomnicie dni spędzone z nami. Życzymy siły do pokonywania wszelkich trudności w nowych miejscach pracy oraz niegasnącej umiejętności cieszenia się życiem i napotkanymi ludźmi.

„ Nie, nic się nie kończy:
nie kończy się niebo,
nie kończy się ziemia.
Nie kończą się drogi, pola i morza.
Dlatego idź przed siebie –
Idź! Odważnie stawiaj kroki.”