W okresie wakacji sekretariat pracuje w godzinach 08:30 - 14:00

05 czerwca 2019 11:15 | Aktualności

Poezja w Dembowskim - WŁĄCZONA

Dyskusyjny Klub Książki przy XLVIII LO im. E. Dembowskiego tym razem promował czytanie poezji. Przy współpracy z Zespołem Teatralnym Ogniska Pracy Pozaszkolnej powstał partnerski projekt WŁĄCZ POEZJĘ, który w czerwcu zawitał do Dembola.

I było DOSTOJNIE wizytą szanownych gości: Pani Agaty Soleckiej- Przewodniczącej Komisji Oświaty Wychowania i Sportu dzielnicy Ochota i Pani Kingi Stępień- Dyrektor OPP, także TEATRALNIE- zabawnym happeningiem, przygotowanym przez uczniów XLVIII LO a zarazem wychowanków OPP, wreszcie POETYCKO- dzięki wręcz wyskakującej z każdego nie tylko kapelusza lecz szkolnego kąta poezji.

Okazało się, że poezja nie musi być nudna/trudna a wręcz inspirująca do uczestniczenia w Maratonie Czytania Poezji- ten uroczyście otworzyła Pani Dyrektor Katarzyna Cozel -Starewicz wraz z naszym gościem i zapoczątkowała ogólnoszkolne czytanie. Następnie uczniowie od rana tworzyli wspólnie dadaistyczny wiersz, pisali własne teksty , podziwiali plakaty reklamujące poezję autorstwa studentek Uniwersytetu Warszawskiego. Wszystko po to, by  po twórczych trudach odpocząć w towarzystwie tomików poezji i dobrego ciasta w OAZACH POEZJI, stworzonych na każdym szkolnym piętrze.

Zwieńczeniem całego dnia były warsztaty interpretowania poezji poprowadzone przez Panią Reginę Nagadowską, nauczycielkę j. polskiego, która starała się, by uczniowie połknęli bakcyla poezji, nie tylko Boba Dylana- myślę, że udało się tego dokonać!

HAPPENING TEATRALNY FILM