KTK Dembol-Tour nie zwalnia tempa...

UFF...Ostatni tydzień był bardzo pracowity dla KTK Dembol-Tour. Zrealizowaliśmy aż 3 projekty:
18.02 członkowie Kółka mogli wziąć udział w warsztatach poprowadzonych przez edukatorów Muzeum Fryderyka Chopina. Pierwsze dotyczyły podróży Fryderyka Chopina, drugie analizy i interpretacji wiersza Fortepian Szopena Cypriana Kamila Norwida
Zajęcia miały na celu poszerzenie wiedzy historycznej i geograficznej, a także kompetencji kulturowych w zakresie muzyki i sztuki.
Z kolei 21.02 wybraliśmy się na retransmisję Frankensteina. Był to Wasz wybór dokonany w głosowaniu. Myślę, że żadna z obecnych na sali prawie 130 osób nie była zawiedziona interpretacją przedstawioną przez znakomitego Benedicta Cumberbatcha.
W poniedziałek 25.02 odbyło się spotkanie z panem Piotrem Kowalczykiem, podróżnikiem, fotografem, przewodnikiem. Pan Piotr odwiedził naszą szkołę po raz drugi. Tym razem dzięki jego barwnej i dowcipnej opowieści mogliśmy odwiedzić Sri Lankę.
Kończymy także zbiórkę odzieży w ramach akcji ubrania do oddania.
Dziękuję za liczny udział w powyższych projektach.
W najbliższym czasie wybieramy się na Giełdę Papierów Wartościowych, gdzie zobaczymy na żywo salę notowań oraz na wykład na Wydziale Geografii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie poznamy historię cudu miasta Escobara.

Opublikowano: 27 lutego 2019 15:01

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 524

Wszelkie prawa zastrzeżone © XLVIII Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego

Wszelkie prawa zastrzeżone © XLVIII Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Warszawie

Realizacja: Superszkolna.pl

  • strona testowa