XLVIII Liceum Ogólnokształcące

im. Edwarda Dembowskiego

w Warszawie

ul. Szczęśliwicka 50/54

02-353 Warszawa

tel.: (22) 822 06 58

e-mail: lo48@lo48.waw.pl

 
0

Aktualności

11 października 2016 13:06 | Aktualności

Z Festiwalu Filmowego NNW wróciliśmy z Nagrodą Główną

 

 

Festiwal filmowy w Gdyni: Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Młodzi dla historii. Seria ciekawych i inspirujących wykładów, projekcji filmowych i występów teatralnych. 
Wszystko to spotkało młodych adeptów naszej szkoły podczas tegorocznego wyjazdu do Gdyni. 

8067840.jpg

Szczerze powiedziawszy nie wiem, od czego tak naprawdę zacząć, bo atrakcji było mnóstwo, dlatego praktycznie przez cały czas byliśmy w ciągłym ruchu. To tu to tam. Biegaliśmy po całym obiekcie w poszukiwaniu najciekawszych zajęć dla naszej grupy. Wydaje mi się, że nie ma sensu rozpisywać się nad każdym filmem, spektaklem teatralnym czy występem wokalnym, ponieważ wszystko, podczas trwania tego festiwalu, było  na bardzo wysokim poziomie.  Możliwość tak intensywnego obcowania z kulturą jest czymś interesujący, czymś, co inspiruje, pobudza do działania. Wywołuje silną chęć tworzenia czegoś na równie wysokim poziomie przez nas samych.
Wydaje mi się, że to jest właśnie sens i cel tego festiwalu. Nie są  tak ważne same   konkursy czy  nagrody. Ale sam fakt obcowania z  kulturą, był najważniejszy. Kontakt z historią - wręcz można powiedzieć zarażenie się historią. Naszą historią. Stąd też konkurs pod nazwą Młodzi dla historii. Bo to właśnie my czerpaliśmy z tego festiwalu najwięcej. Nic tak naprawdę nie jest w stanie zastąpić doświadczenia, jakiego tam  nabyliśmy,  chodząc na wykłady modowe, filmowe czy teatralne. To, czego się tam nauczyliśmy najzwyczajniej w świecie otworzyło nam nowe drogi życia, które możemy dalej rozwijać, poszerzać i urozmaicać a być może właśnie tym będziemy zajmować się w dorosłym życiu. Bo to jest coś innego,  nowego . Coś, co przyda się zawsze i dodatkowo pozwala w ciekawy i innowacyjny sposób pokazać karty naszej historii.
Z Festiwalu wróciliśmy z nagrodami: Julia Ponikowska otrzymała Nagrodę Główną w Konkursie Młodzi dla Historii- w konkursie na stylizację modową. Karolina Rogozińska- otrzymała w tym samym konkursie II miejsce. Swoje stylizacje w Gdyni zaprezentowały także: Paulina Bosak, Ola Małkiewicz, Izabella Wymysłowska. Film Anny Rzeczycy i Mikołaja Matyjaska. Ja swoje zrobiłem znalazł się w Finałowych Pokazach Konkursowych. Wielkie brawa dla naszych uczniów.

                                                                             Mikołaj Matyjasek


Zapraszamy do obejrzenia relacji z festiwalu pod poniższymi linakmi oraz galeri zdjęć

https://youtu.be/DmO3INtn7Ng

http://festiwalnnw.pl/konkurs-stylizacje-modowe/

http://festiwalnnw.pl/niezwykly-pokaz-mody-na-placu-grunwaldzkim/

https://www.facebook.com/niepokorni.niezlomni.wykleci/photos/

Przeczytano: 1164 razy. Wydrukuj|Do góry

Uczniowie Dembowskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni