Wolontariat

Wolontariusz, gdy bezinteresownie może dać innym coś z siebie, doświadcza radości, która przewyższa to, czego dokonał.

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem

XLVIII L. O. zgłoś się do

s. Krystyny Niewińskiej

p. Zofii Pawłowskiej

p. Irena Parzych

Rok szkolny 2018/19

• W październiku wolontariusze wzięli udział w  kweście z okazji XVIII Dnia Papieskiego przy parafii NMP Królowej Świata. Pieniądze zebrane podczas kwesty zostały przekazane na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin. Jest to żywy pomnik poświęcony Św. Janowi Pawłowi II.

5 [300x400]

• W listopadzie wolontariusze razem z  samorządem szkolnym  rozprowadzali znicze z FUNDACJI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH na wsparcie potrzebującego kombatanta

• Również w listopadzie odbyła się zbiórka dla dzieci do Szpitala w Grodzisku: książki ( nowe i używane), przybory szkolne oraz maskotki. Wszystkie te rzeczy zostały przekazane do szpitala w Grodzisku. Bardzo dziękujemy nauczycielom, uczniom i ich rodzicom, za tak wielkie zaangażowanie w tę akcję. Szczególnie p. Aleksandrze Zegarskiej i Mateuszowi Górskiemu z II e za zawiezienie zebranych rzeczy.
   2 [300x533]     1 [300x169]
  • W grudniu zorganizowano wśród uczniów Akcję: Słodziaki dla ubogich dzieci: część zebranych słodziaków zostało przekazanych na Białoruś dla dzieci ze świetlicy Sióstr Misjonarek świętej Rodziny w Baranowiczach.

4 [300x400]  3 [446x595]

• Przed Wielkanocą odbyła się zbiórka rzeczy i maskotek dla malucha, na prośbę  Caritas przy parafii NMP Królowej Świata.

Ochota zbiera PLUSZAKI dla pogotowia ratunkowego.

Nazbieraliśmy dużo bardzo ładnych, nowych i używanych pluszaków i przekazaliśmy  pogotowiu na koniec roku szkolnego 2017/18

Pomoc dla dzieci z Domu Dziecka w Pasymiu.

Wolontariusze naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę dla Domu Dziecka. Ubrania nowe i używane, przybory szkolne, sprzęt sportowy, kosmetyki i słodycze: te wszystkie rzeczy udało się nam zebrać dzięki hojności naszych uczniów i rodziców, jak również nauczycieli i pracowników szkoły. Posegregowane rzeczy zostały przekazane do Domu Dziecka przez P. Annę działającą w Stowarzyszeniu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali wiele serca i zainteresowania.

Góra Grosza

Akcja Góra Grosza została przeprowadzona w naszej szkole od listopada do stycznia. W akcji wzięły udział wszystkie klasy. Zdecydowanie najwięcej grosza zebrali uczniowie klasy IB, oraz I D, I F, III B. Uczniom tych klas gratulujemy i nagrodzimy punktacją. Klasa I B otrzyma dodatkowy obiecany BONUS. Pieniądze zostały przekazane TOWARZYSTWU NASZ DOM.

góra grosza [300x225]

Łącznie zebraliśmy -  904,45 zł.  Najwięcej grosza zebrała klasa I B

góra grosza 1 [1296x972]  góra grosza 2 [1296x972]

Uczniowie tej klasy w nagrodę otrzymują: Jeden dzień bez pytania i kartkówek, a każdy uczeń otrzymuje po 25 punktów.

Dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom za włączenie się w akcję GÓRA GROSZA.

Zbieramy korki:

korki1 [1024x767]

Przez cały czas zbieramy korki. Prosimy, aby nie wyrzucać ich z butelką do śmieci. Wystarczy odkręcić i można w taki drobny sposób, przyczynić się do pomocy innym.

Roku szkolny 2014/2015

W tym roku szkolnym wolontariusze XLVIII brali udział w dwóch akcjach organizowanych przez Bank Żywności: „Podziel się posiłkiem” oraz „Świąteczna zbiórka żywności”.

Nasi wolontariusze uczestniczyli bezpośrednio w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy  kwestując na ulicach Warszawy.

Przyłączyliśmy się także do akcji „Szlachetna Paczka” i otoczyliśmy opieką sześć rodzin. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z finału zbiórki.

wolontariat2.jpg [300x240]wolontariat2.jpg [300x240]

A tak cieszyli się obdarowani:

wolontariat3.jpg [300x240]  wolontariat4.jpg [300x240]

wolontariat5.jpg [300x240]