Klub 48

Miło nam poinformować, że uczniowie XLVIII Liceum Ogólnokształcącego maja możliwość uczestniczenia w pracach nowo powołanego Klubu Integracji Społecznej Klub 48.

Działalność Klubu będzie polegała na promowaniu idei ekonomii społecznej i solidarnej, w której w ramach prowadzonej działalności, poza wypracowaniem zysku liczą się także korzyści społeczne.

W tym celu będziemy ściśle współpracować z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, które koordynuje rozwój sektora ekonomii społecznej w województwie mazowieckim. Do głównych zadań MCPS należy wspieranie rozwoju podmiotów ekonomii społecznej z otoczeniem, m.in. jednostkami samorządu terytorialnego, biznesem, rynkiem pracy, uczelniami. Prowadzi także analizy pomagające pokonywać bariery w rozwoju sektora ekonomii społecznej.

Głównym celem Klubu 48 będzie intensyfikowanie korzyści społecznych, działanie na rzecz rozwoju lokalnego oraz przywracanie godności i niezależności ekonomicznej ludziom wykluczonym lub zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Opiekunami Klubu 48 są Monika Częstochowska oraz Monika Jagodzińska

Działalność w roku szkolnym 2019/2020