04 października 2018 07:57 | Aktualności

Dzień patrona w Dembowskim

Tradycją szkoły, pielęgnowaną od wielu lat, jest świętowanie Dnia Patrona, dlatego uczniowie klas pierwszych XLVIII LO im. Edwarda Dembowskiego 2 października 2018 r., pod opieką swoich wychowawców : kl. I a - p. Renaty Sapińskiej; kl. I b - p. Katarzyny Rewery-Malec; kl. I c - p. Aleksandry Jopek; kl. I d - p. Małgorzaty Rost; kl. I e - p. Moniki Częstochowska; kl. I f - p. Moniki Spurtacz oraz nauczycieli: p. Tomasza Kantor; p. Moniki Joniak; p. Zofii Pawłowska, wyruszyli na trasę gry edukacyjnej: Szlakiem Czerwonego Kasztelanica.

Wieloletnia współpraca z przewodnikiem po Warszawie panem Sebastianem Łabędą, również w tym roku szkolnym zaowocowała zorganizowaniem Gry Miejskiej, która dla uczniów klas pierwszych liceum stała się okazją nie tylko do poznania sylwetki patrona szkoły, ale i była pretekstem do integracji klasy .

Na trasę gry ulicami Warszawy o godz. 9.00 wyruszyło 36 zespołów uczniowskich, które miały cztery godziny na rozwiązanie 22 zadań. Dodatkowo uczniowie musieli w dwóch punktach odpowiedzieć na pytania z j. polskiego i historii. Pytania dotyczyły epoki romantyzmu, w której żył i działał Edward Dembowski. Ogłoszenie wyników rywalizacji już w przyszły piątek.

Gra zakończyła się przy kolumnie Zygmunta okrzykami radosnego odkrycia: Edward to był spoko gość! , co widać na pamiątkowej fotografii.