18 czerwca 2018 08:16 | Aktualności

Ochocka Parada Niepodległości 2018

W niedzielę, 17. Czerwca 2018 Dembowski aktywnie uczestniczył w Wielkiej Ochockiej Paradzie Niepodległości. Przedstawiciele naszej społeczności przemaszerowali wśród ok 3 tysięcy innych uczestników tego wydarzenia świętując w ten sposób 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.
Parada wyruszyła w południe ze skweru u zbiegu ulic Białobrzeskiej i Częstochowskiej, następnie pokonując trasę przez Opaczewską, Szczęśliwicką i Drawską dotarła do Parku Szczęśliwickiego, Na czele jechali policjanci na koniach, za nimi szli kombatanci ze sztandarem Obwodu IV Ochota AK, potem uczniowie Technikum nr 10 z długą biało-czerwoną flagą, członkowie Bractwa Strzelców Kurkowych oraz młodzieżowa orkiestra dęta. Dalej przedszkolaki i uczniowie z ochockich szkół i placówek oświatowych. Kolumnę zamykały historyczne pojazdy wojskowe. Po drodze mijaliśmy zaaranżowane w formie inscenizacji historycznych Przystanki Niepodległości. Kulminacyjnym punktem Ochockiej Parady był piknik, gdzie szerokiej publiczności w najlepszym stylu zaprezentowała się młodzież z MDK - Ochota oraz uczniowie naszego liceum z zespołu artystycznego DembolArt pod kierunkiem p. Kingi Stępień - w spektaklu muzycznym „Nas nie zmiecie wiatr”. Odbyły się też prezentacje przygotowane przez uczniów innych ochockich placówek oraz koncerty m. in. Orkiestry Wielkich Bębnów i Panien Sprawiedliwych wraz z Maleo Reggae Rockers.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, dzięki którym mogliśmy w tak godny sposób w tym przedsięwzięciu uczestniczyć.

Szczególne podziękowania kierujemy do zespołu artystycznego DembolArt wraz z p. Kingą Stępień – współtwórcą spektaklu „Nas nie zmiecie wiatr, koordynatora Parady z ramienia naszej szkoły, oraz wszystkich partnerów, we współpracy, z którymi ten wyjątkowy spektakl mógł powstać. Brawo!