07 czerwca 2018 07:57 | Aktualności

Udany start polsko - niemieckiej wymiany młodzieży

Od wczoraj gościmy w naszej szkole nauczycieli i uczniów z partnerskiego gimnazjum w Haren. Z pierwszą wizytą – pod opieką p. dyr. Michaela Heukinga, p. Maggie Heuking i p. Uty Möhlenkamp - przyjechała do nas ośmioosobowa grupa młodzieży, którą nasi uczniowie goszczą w swoich domach i której spróbują pokazać polską tradycję i kulturę z jak najlepszej strony. Realizując program pobytu będą dla swoich gości przewodnikami po Warszawie i Krakowie.
W dniu wczorajszym młodzi Niemcy mieli możliwość uczestniczenia w lekcji antropologii kultury prowadzonej przez p. Reginę Nagadowską lub języka angielskiego u p. Joanny Chmielewskiej. Czas na nieformalną integrację grupa spędziła na Stacji Grawitacja, a poznawanie naszego miasta ropoczęła od wizyty w Muzeum Polin i w Pałacu Kultury i Młodzieży.
Dziś skoro świt wyruszyli do Krakowa. Pogoda im sprzyja, dobre nastroje również, więc pozostaje nam życzyć im dobrej zabawy.

Zapraszamy na wirtualny spacer po partnerskim gimnazjum w Haren.