24 maja 2018 07:47 | Aktualności

Nastolatek w samorządzie

Kilka dni temu w naszej szkole odbyły się warsztaty „Nastolatek w samorządzie” organizowane przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Podczas spotkania uczniowie klas 1a, 1e i 1f mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych informacji dotyczących aktywności w szkole, w dzielnicy i w Warszawie.

W trakcie zajęć rozmawiali na temat samorządu uczniowskiego, o prawach i obowiązkach ucznia, poruszyli temat młodzieżowych rad dzielnic i Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy, a także tego, jak aktywnie działać na rzecz najbliższej okolicy i realizować projekty w ramach programu Aktywna Warszawska Młodzież. Dowiedzieli się, jak pozyskać wsparcie merytoryczne, finansowe oraz organizacyjne dla swoich projektów. Bliższy stał się im również temat  budżetu partycypacyjnego, konsultacji społecznych i Inicjatywy Lokalnej.

Mamy nadzięję, że dzięki takim spotkaniom nasza młodzież będzie jeszcze aktywniej angażowała się w życie szkoły i miasta.