XLVIII Liceum Ogólnokształcące

im. Edwarda Dembowskiego

w Warszawie

ul. Szczęśliwicka 50/54

02-353 Warszawa

tel.: (22) 822 06 58

e-mail: lo48@lo48.waw.pl

 
0

Aktualności

16 maja 2018 22:47 | Aktualności

"Nas nie zmiecie wiatr"

Wiele miesięcy ciężkiej pracy, godziny prób, dobór kostiumów, przygotowanie układów choreograficznych, aranżacji muzycznej, świateł i itp. i wreszcie wielki finał z udziałem zespołu DembolArt i młodzieży z MDK „Ochota” ! Dzisiejsza prapremiera była prawdziwym majstersztykiem w wykonaniu Najlepszych i pod kierunkiem Najlepszych ! GRATULACJE!

„ Nas nie zmiecie wiatr” to niezwykłe, po mistrzowsku przygotowane widowisko oddające cześć tym wszystkim, dzięki którym możemy teraz żyć w niepodległej ojczyźnie.
Niezwykłość tego przedsięwzięcia polegała na tym, że odbiegało ono od sztampowego, zwykle patetycznego obchodzenia świąt narodowych. Młodzież pokazała, że o dziejach Polski i Polaków, o bolesnych i radosnych momentach naszej historii można opowiedzieć w niekonwencjonalny, im najbliższy sposób, czyli poprzez taniec i śpiew.
Utwory m.in. tak wielkich twórców jak Wisława Szymborska, Julian Tuwim czy Agnieszka Osiecka połączone z ekspresją tańca nowoczesnego, dzięki ogromnemu talentowi i ciężkiej pracy młodych wykonawców, połączone z ich własnym spojrzeniem na trudną historię naszego kraju, sprawiły, że był to wieczór pełen emocji i wzruszeń, z pewnością skłaniający do refleksji.
Całe widowisko wzbudziło ogromny podziw i uznanie publiczności, a owacjom na stojąco nie było końca. Tych wszystkich, którym nie dane było zobaczyć dzisiejszej prapremiery zapraszamy 17 czerwca 2018 do Parku Szczęśliwickiego. Tam – już na dużej scenie i mamy nadzieję, że przed baaaardzo szeroką publicznością, będzie można obejrzeć spektakl po raz kolejny. Ja już czekam z niecierpliwością.


Chapeau bas!

P.S. Zachęcamy do lektury https://iochota.pl/artykul/mlodzi-maja-do-nas/442257

Przeczytano: 275 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: