17 kwietnia 2018 09:56 | Aktualności

Wyróżnienie w konkursie "Piramida"

W poniedziałek, 16. kwietnia, w XLII LO im. M. Konopnickiej w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Międzyszkolnego Konkursu Interdyscyplinarnego z Przedmiotów Przyrodniczych. Jednym z głównych celów konkursu jest propagowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych nauk przyrodniczych, a w szczególności matematyki, fizyki, biologii i chemii.
W tegorocznej edycji konkursu naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły, z których jeden w składzie: Marcin Jaworski. Dawid Paszt i Roch Penkala znalazł się w finałowej czwórce. Na wczorajszej gali panowie odebrali wyróżnienia i drobne upominki, a p. Katarzyna Jemielity – opiekun obydwu zespołów – podziękowanie za zaangażowanie i rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi. Zwycięskie zespoły miały również możliwość zwiedzenia Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz spróbowania swoich sił m.in. na symulatorach lotów.
Wszystkim naszym reprezentantom i p. Katarzynie Jemielity serdecznie gratulujemy 🏆