22 marca 2018 08:11 | Aktualności

Festiwal Nauki

W dniu 21. marca 2018 odbył się w Dembowskim doroczny Festiwal Nauki „Pokochaj Naukę” w tym roku pod znakiem Wiosennych Kawiarenek Naukowych. W programie festiwalu znalazły się liczne wykłady, warsztaty i debaty naukowe z udziałem znamienitych gości, pracowników i uczniów naszej szkoły. Każdy mógł uczestniczyć w 4 różnych formach zajęć, a do wyboru były:

• wykłady - pokazy prof. Andrzeja Wysmołka z UW „Ziarnista budowa materii - od ruchów Browna po niebieski kolor nieba”,
  • wykłady p. Mikołaja Kuski z Collegium Desidero Cognitio „O kondycji edukacji i potrzebie organizacji opartych na samokształceniu” czy „ Kim są i czym zajmują się biofizycy?”,
  • wykład p. Beaty Lewandowskiej i p. Mateusza Grzesika z  Collegium Desidero Cognitio  „Kto i jak opiekuje się twoim wzrokiem?”,
  • wykład p. Beaty Goźlińskiej z Collegium Desidero Cognitio „Sztuczne sieci neuronowe – nieograniczona biologią sztuczna inteligencja”,
  • wykład p. M. Matyji z Akademii im. L. Koźmińskiego „Psychologia pieniądza”,
  • debata dr Takao Ishikawy i mgr Macieja Ciemnego „Debata trzech pokoleń”,
  • wykład dr Jolanty Koryckiej – Skorupy „O mapach w dwóch słowach – efektowne czy efektywne?”,
  • spotkanie z instruktorem OSK p. Łukaszem Chmielewskim „Prawo jazdy bez tajemnic”,
  • wykład p. Beaty Jagody Starek z Collegium Desidero Cognitio „Grafenowy zawrót głowy”
  • wykład p. Anny Jóźwiak „Program Bankowy – Bakcyl – mądre inwestowanie”
  • warsztaty poprowadzone przez przedstawicielki Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji „Zawartość witami8ny C w owocach, warzywach i innych roślinach, a suplementacja diety” i „ Zapytaj farmaceutę”.

Drzwi do świata malarstwa, poezji i filmu uchyliła p. Sylwia Gibaszek, do rosyjskiego kina zaprosiły nas p. Ilona Roszkowska i p. Emilia Doroszko, p. Regina Nagadowska wyjaśniała, dlaczego „wszyscy myślą tak samo, skoro człowiek ma wolność wyboru”, a tajemnice skutecznej debaty zdradziła p. Dorota Gniazdowska. Miłośników chemii i fizyki skusiły zapewne wiosenne kawiarenki chemiczno – fizyczne p. Anny Karkowskiej, p. Renaty Sapińskiej i p. Anny Wójcik. Na znawców języka angielskiego w Scrable-roomie czekały szarady językowe wraz z p. Dorotą Brylińską i p. Moniką Spurtacz. Tropiciele zagadek biologicznych sprawdzili swoje umiejętności logicznego myślenia w Escape roomie „Tajemnicza sieć RE”, który przygotowały p. Anna Kilen, p. Aleksandra Jopek i p. M. Żiśka.

Na zakończenie dnia p. Elżbieta Kuśmierz, p. Mariusz Popławskim i p. M. Ochalski poprowadzili III Mistrzostwa Dembowskiego w pływaniu.

Przez cały dzień działała na terenie szkoły kawiarenka „π-kawka”, w której klasy 1f i 2e wraz z p. Małgorzatą Rost i p. Kingą Stępień serwowały wyśmienite ciasta oraz pyszną kawę i herbatę.

Wszystkim gościom i organizatorom dziękujemy za poszerzenie naszej wiedzy, pobudzenie wyobraźni i zmotywowanie do dalszych poszukiwań naukowych. Zapraszamy za rok :)

Zapraszamy do zapoznania sie z fotorelacją

Festiwal Nauki 2018

III Mistrzostwa Dembowskiego w pływaniu