13 lutego 2018 10:30 | Aktualności

Kierunek Berlin

W dniach 6-9 lutego br. uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z naszymi nauczycielami wyruszyli na kilkudniową wycieczkę do Poznania oraz Niemiec. Zwiedzanie Poznania odbyło się w formie gry miejskiej, podczas której uczniowie mieli za zadanie odnaleźć 2 koziołki. Nie wszystkim się udało! Odwiedziliśmy również Katedrę Poznańską, w której najprawdopodobniej Mieszko I przyjął chrzest oraz gdzie spoczywają szczątki pierwszych władców Polski.

Po Poznaniu przyszedł czas na Berlin. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy najbardziej rozpoznawalne miejsca niemieckiej stolicy: Alexanderplatz, Reichstag, Bramę Brandenburską oraz Muzeum Miasta Berlina wraz z bunkrem przeciwatomowym, zbudowanym w czasie zimnej wojny.

Na koniec, aby na chwilę zapomnieć o zimie, wybraliśmy się do Tropical Island – największego parku rozrywki w Europie, wybudowanym (podobno) w największym samonośnym hangarze świata. Piaszczysta plaża, las tropikalny, żywe flamingi czy posągi imitujące świątynie – nie trzeba opuszczać kontynentu, by to poczuć na własnej skórze. No i oczywiście były zjeżdżalnie i rwąca rzeka!

A teraz czas na semestr letni J