UWAGA! Od 30 kwietnia 2018 - zmiana planu

06 lutego 2018 07:39 | Aktualności

Dni Literatury Kryminalnej podsumowanie

W dniach 12-14.02.2018 biblioteka szkolna zorganizowała Dni Literatury Kryminalnej. dlk_baner.jpg

Na to niecodzienne wydarzenie przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Szkolny korytarz na parterze został udekorowany plakatami przedstawiającymi sylwetki najsłynniejszych detektywów, bohaterów powieści kryminalnych. Plakaty wykonały uczennice klasy 3a (Marta Jachacy, Ola Pieńczuk, Karolina Kraińska oraz Natalia Forasińska), chociaż materiały do nich zbierało wielu innych uczniów z klas: 2a, 3a i 1c. W narożniku korytarza uczniowie z klasy Ic (Kacper Kacperski, Mariusz Ciechomski i Franek Żyżelewicz) przygotowali „Kącik kryminalny”, który wzbudzał wśród uczniów duże zainteresowanie.

W tak szczegółowo dopracowanej scenerii w pierwszym dniu obchodów odwiedził nas pan Krzysztof Bochus, polski dziennikarz, publicysta i pisarz, autor dwóch powieści kryminalnych wydanych w 2017 roku, „Czarnego manuskryptu” i „Martwego błękitu”, które są częściami serii kryminalnej z radcą kryminalnym Christianem Abelem.p1000653.jpg Spotkanie autorskie poprowadzili Zuzia Chmiel z klasy 2a i Mateusz Muracki z 2a. Z wywiadu dowiedzieliśmy się, ile jest samego autora w kreacjach jego bohaterów oraz nad czym obecnie pracuje. Na koniec spotkania można było zakupić książkę oraz poprosić o autograf autora.

W drugim Dniu Literatury Kryminalnej, który przypadł na 14.02., czyli w dzień Świętego Walentego, w bibliotece odbywała się gra biblioteczna Escape The Library. Przygotowaniem i poprowadzeniem całej gry zajęli się uczniowie z klasy 2a: Daniel Sztyk, Marcin Stachura, Kacper Glanowski, Julia Kowalczyk, Anna Jabłońska. W rywalizacji uczestniczyło sześć zespołów, które walczyły o voucher do Escape Room Warszawa. Zwycięzcą została grupa, która rozwiązała poprawnie wszystkie zadania i zrobiła to w najkrótszym czasie. Nagrodę główną zgarnęły dziewczyny z klasy 3a. Marta Jachacy, Ola Pieńczuk, Karolina Kraińska oraz Natalia Forasińska.

p1010139.jpg

Gratulujemy i życzymy niezapomnianych wrażeń w escape roomie.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy skorzystali, dobrze się bawili, a jednocześnie dowiedzieli się czegoś na temat kryminałów i w związku z tym zaczną je czytać.

Zapraszamy do biblioteki; wybór jest duży.

Escape The Library 14.02.2018