02 października 2017 19:51 | Aktualności

OTRZĘSINY 2017

W piątek 22 września odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Motywem przewodnim wydarzenia był folwark, czyli gospodarstwo rolne z początku XX wieku. Temat odzwierciedlały przebrania młodzieży i nauczycieli. Celem była wesoła zabawa i integracja klas. Uczniowie i wychowawcy od samego początku angażowali się we wszystkie wymyślone przez organizatorów konkursy. Zwycięzcy otrzymali słodycze.

Głównym wydarzeniem była prezentacja klas przed „Damą Folwarku” (w rolę której wcieliła się Pani Dyrektor K. Cozel-Starewicz). Uczniowie musieli pokazać się w jak najlepszy i najciekawszy sposób. Pomocą służyli wspaniali, niezwykle kreatywni i niezastąpieni wychowawcy. Zabawę zakończył integracyjny taniec zwany belgijką.  Planowana była wspólna nauka choreografii, jednak uczniowie już od pierwszych dźwięków muzyki poczuli rytm. Jeśli pierwszaki tak szybko potrafią zdobywać nowe umiejętności, to o wzorowe wyniki na ich egzaminie maturalnym nie musimy się martwić. Tak trzymać!

Organizatorzy klasa IIC: M.Banaszek, M.Bobowska, K.Gołąb, E.Draus A. Kątniak, M.Kalata, M.Olszewska, I.Pogorzelska, W.Zawadzka, wychowawca- E.Kuśmierz. Pomoc i nagłośnienie: D.Baliszewska, M.Goławski,K.Rosochacki