19 czerwca 2015 12:33 | Aktualności

Spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem

10 czerwca 2015 r. w XLVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Edwarda Dembowskiego  miało miejsce niecodzienne wydarzenie literackie.  Oto członkowie  Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego aktywnie przy bibliotece liceum, uczestniczyli w kolejnym, bo już czwartym spotkaniu autorskim. imag1291.jpg

Pisarzem, który swoją obecnością  spełnił marzenia niejednego klubowicza był Jakub Ćwiek - fantasta, autor 16 powieści, m.in cyklu Kłamcy, licznych opowiadań, artykułów publicystycznych, scenariuszy, słuchowisk, dziewięciokrotnie nominowany do nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, od 2012 r. szczęśliwy posiadacz tej nagrody za opowiadanie Bajka o trybach i powrotach, aktywny animator kultury, świętujący w 2015 r. dziesięciolecie pracy twórczej.

Na wstępie pisarza i wszystkich zaproszonych gości przywitała Pani Dyrektor XLVIII LO Katarzyna Cozel-Starewicz, następnie opiekunki DKK: nauczycielka języka polskiego Katarzyna Rewera-Malec i bibliotekarz Aleksandra Zegarska, po czym oddały głos prowadzącemu spotkanie, uczniowi klasy II E Piotrowi Polańskiemu.

Inicjowana przez niego rozmowa z gościem honorowym na temat drogi do bycia pisarzem, samej twórczości i jej problematyki oraz planów na kolejne formy aktywności ,znacznie ożywiła też publiczność przybyłą na spotkanie. Młodzież – czytelnicy twórczości Jakuba Ćwieka- korzystając z chwili zadawali mnóstwo pytań, które dopełniły ich wyobrażenia bohaterów powieści pisarza i też spełniły oczekiwania związane z osobowością gościa - Jakuba Ćwieka.

727imag1293.jpgNa zakończenie spotkania każdy jego uczestnik mógł zakosztować chwili osobistej rozmowy z pisarzem i możliwości posiadania autografu twórcy w swoim egzemplarzu jego powieści. Te wszystkie intelektualne przeżycia w kontekście jakże udanego spotkania z wyczekiwanym przez młodzież twórcą dopełniły uczucia rozkosznego zadowolenia i magicznego spełnienia graniczącego z okrzykiem: Chwilo trwaj, jesteś piękna!

Spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem