XLVIII Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Warszawie
http://lo48.waw.pl

22 marca 2018 08:11 | Aktualności

Festiwal Nauki

W dniu 21. marca 2018 odbył się w Dembowskim doroczny Festiwal Nauki „Pokochaj Naukę” w tym roku pod znakiem Wiosennych Kawiarenek Naukowych. W programie festiwalu znalazły się liczne wykłady, warsztaty i debaty naukowe z udziałem znamienitych gości, pracowników i uczniów naszej szkoły. Każdy mógł uczestniczyć w 4 różnych formach zajęć, a do wyboru były:

 

Drzwi do świata malarstwa, poezji i filmu uchyliła p. Sylwia Gibaszek, do rosyjskiego kina zaprosiły nas p. Ilona Roszkowska i p. Emilia Doroszko, p. Regina Nagadowska wyjaśniała, dlaczego „wszyscy myślą tak samo, skoro człowiek ma wolność wyboru”, a tajemnice skutecznej debaty zdradziła p. Dorota Gniazdowska. Miłośników chemii i fizyki skusiły zapewne wiosenne kawiarenki chemiczno – fizyczne p. Anny Karkowskiej, p. Renaty Sapińskiej i p. Anny Wójcik. Na znawców języka angielskiego w Scrable-roomie czekały szarady językowe wraz z p. Dorotą Brylińską i p. Moniką Spurtacz. Tropiciele zagadek biologicznych sprawdzili swoje umiejętności logicznego myślenia w Escape roomie „Tajemnicza sieć RE”, który przygotowały p. Anna Kilen, p. Aleksandra Jopek i p. M. Żiśka.

Na zakończenie dnia p. Elżbieta Kuśmierz, p. Mariusz Popławskim i p. M. Ochalski poprowadzili III Mistrzostwa Dembowskiego w pływaniu.

Przez cały dzień działała na terenie szkoły kawiarenka „π-kawka”, w której klasy 1f i 2e wraz z p. Małgorzatą Rost i p. Kingą Stępień serwowały wyśmienite ciasta oraz pyszną kawę i herbatę.

 

Wszystkim gościom i organizatorom dziękujemy za poszerzenie naszej wiedzy, pobudzenie wyobraźni i zmotywowanie do dalszych poszukiwań naukowych. Zapraszamy za rok :)

 

Zapraszamy do zapoznania sie z fotorelacją

Festiwal Nauki 2018

III Mistrzostwa Dembowskiego w pływaniu

Zdjęcia: