UWAGA! Od 30 kwietnia 2018 - zmiana planu

s. Krystyny Niewińskiej

Działalność Wolontariatu

w roku szkolnym 2017/2018

Pomoc dla dzieci z Domu Dziecka w Pasymiu.

Wolontariusze naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę dla Domu Dziecka. Ubrania nowe i używane, przybory szkolne, sprzęt sportowy, kosmetyki i słodycze: te wszystkie rzeczy udało się nam zebrać dzięki hojności naszych uczniów i rodziców, jak również nauczycieli i pracowników szkoły. Posegregowane rzeczy zostały przekazane do Domu Dziecka przez P. Annę działającą w Stowarzyszeniu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali wiele serca i zainteresowania.

Góra Grosza

Akcja Góra Grosza została przeprowadzona w naszej szkole od listopada do stycznia. W akcji wzięły udział wszystkie klasy. Zdecydowanie najwięcej grosza zebrali uczniowie klasy IB, oraz I D, I F, III B. Uczniom tych klas gratulujemy i nagrodzimy punktacją. Klasa I B otrzyma dodatkowy obiecany BONUS. Pieniądze zostały przekazane TOWARZYSTWU NASZ DOM.

Łącznie zebraliśmy -  904,45 zł.  Najwięcej grosza zebrała klasa I B

Uczniowie tej klasy w nagrodę otrzymują: Jeden dzień bez pytania i kartkówek, a każdy uczeń otrzymuje po 25 punktów.

Dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom za włączenie się w akcję GÓRA GROSZA.

Zbieramy korki:

Przez cały czas zbieramy korki. Prosimy, aby nie wyrzucać ich z butelką do śmieci. Wystarczy odkręcić i można w taki drobny sposób, przyczynić się do pomocy innym.

Działalność Wolontariatu

w roku szkolnym 2014/2015

W tym roku szkolnym wolontariusze XLVIII brali udział w dwóch akcjach organizowanych przez Bank Żywności: „Podziel się posiłkiem” oraz „Świąteczna zbiórka żywności”.

Nasi wolontariusze uczestniczyli bezpośrednio w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy  kwestując na ulicach Warszawy.

Przyłączyliśmy się także do akcji „Szlachetna Paczka” i otoczyliśmy opieką sześć rodzin. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z finału zbiórki.

wolontariat2.jpg [300x240]wolontariat2.jpg [300x240]

A tak cieszyli się obdarowani:

wolontariat3.jpg [300x240]  wolontariat4.jpg [300x240]

wolontariat5.jpg [300x240]