pedagog1.jpg [300x276]

Piotr Nurowski

---------------

-------------

Badanie w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej pod kątem specyficznych trudności w nauce

Jeżeli badanie pod kątem specyficznych trudności w nauce nie zostało przeprowadzone w toku nauki w szkole podstawowej czy w gimnazjum rodzic lub pełnoletni uczeń może za pośrednictwem Dyrektora XLVIII L.O. zwrócić się do Dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 9 w Warszawie o przeprowadzenie takiego badania podając zauważone przez siebie symptomy trudności w nauce ucznia.

Wniosek rodzica o badanie pobierz

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 9 w Warszawie

Pedagog szkolny pracuje w:

• zakresie zadań ogólnowychowawczych
  • zakresie profilaktyki wychowawczej
  • zakresie pracy korekcyjno-wyrównawczej
  • zakresie indywidualnej opieki pedagogiczno-psychologicznej,
    a w szczególności:
  1. udzielanie uczniom pomocy w eliminowaniu napięć psychicznych nawarstwiających się na tle niepowodzeń szkolnych,
  2. udzielanie porad uczniom w rozwiązywaniu trudności powstających na tle konfliktów rodzinnych,
  3. udzielanie porad i pomocy uczniom posiadającym trudności w kontaktach rówieśniczych i środowiskowych,
  4. przeciwdziałanie skrajnym formom niedostosowania społecznego młodzieży.
  • zakresie pomocy materialnej:

Stypendia naukowe

Stypendia socjalane

Do 17 września 2018 pedagog szkolny przyjmuje wnioski dotyczące przyznania stypendium szkolnego od uczniów zamieszkałych na terenie WARSZAWY. Uczniowie zamieszkujący poza teren Warszawy ubiegają się o stypendia, zasiłki szkolne i dofinansowanie dożywiania we właściwych z uwagi na miejsce zamieszkania Ośrodkach pomocy Społecznej.

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia nie może przekroczyć kwoty 514,00 zł . Sposób obliczania dochodu wyjaśniono w instrukcji do wniosku.

Zapomogi

Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Może być on przyznany w formie pomocy rzeczowej o charakterze edukacyjnym lub świadczenia pieniężnego na pokrycie wydatków związanych z procesem edukacyjnym, raz lub kilka razy w roku, niezależnie od otrzymywanego stypendium szkolnego.
O zasiłek ten można ubiegać się w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego jego przyznanie.

Bezpłatne obiady

Pomoc w formie posiłku dla ucznia zamieszkałego na terenie Warszawy jest przyznawana nieodpłatnie, jeżeli dochód rodziny nie przekracza 1028 zł. na osobę.
- Pisemny wniosek o udzielenie pomocy w formie gorącego posiłku.
- Zaświadczenia potwierdzające dochody rodziny z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku o pomoc, lub oświadczenie o osiąganych dochodach.
- W razie konieczności inne dokumenty potwierdzające trudną sytuację życiową.

Rodzice i opiekunowie, którzy chcieliby zapewnić swoim dzieciom obiad w szkole powinni złożyć wniosek we właściwej ze względu na miejsce swojego zamieszkania Ośrodka Pomocy Społecznej. Wniosek o przyznanie pomocy w formie posiłku dla dziecka w szkole można składać w trakcie całego roku szkolnego. W przypadku odmowy sfinansowania dożywiania przez Ośrodek Pomocy Społecznej rodzice, prawni opiekunowie, lub pełnoletni uczeń może złożyć wniosek do Dyrektora Szkoły, który po przeanalizowaniu sytuacji rodzinnej ucznia może podjąć decyzję o finansowaniu posiłków w ramach własnych środków

WNIOSEK pobierz

• organizacja pracy nauczyciela-pedagoga szkolnego
  • socjoterapia
  • koordynowanie zespołów PPP
  • trening zastępowania agresji

Jeśli masz jakiś problem, nie zostawaj z tym sam.

wsparcie.jpg [300x150]

Słowa leczą