XLVIII Liceum Ogólnokształcące

im. Edwarda Dembowskiego

w Warszawie

ul. Szczęśliwicka 50/54

02-353 Warszawa

tel.: (22) 822 06 58

e-mail: lo48@lo48.waw.pl

 
0

Koło PCK

Opiekunowie

p. Tomasz Kantor

 

Akcje

dscn5184.jpg [442x336]dscn5252.jpg [300x363]

- krwiodawstwo

- zawody I pomocy

- pokazy i pozoracje wypadków

- szkolenia I pomocy

 

 

 

 Akcje przeprowadzone w 2014/2015 roku

 

I Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej MRDO

W dniu 27.09.2014 r. na terenie dwóch szkół: Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. „Kolejówka” oraz XLVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego odbyły się Pierwsze w historii Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ochota Zawody Pierwszej Pomocy.

         W zawodach udział wzięło 21 zespołów, tj. około 200 uczestników. W trakcie wykonywania czynności ratowniczych uczestnicy musieli wykazać się znajomością wykonywania RKO, ponadto uczestnicy wykazywali się umiejętnościami radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi, sytuacjami zagrożenia życia itp.

          W czasie trwania zawodów uczestnicy mogli korzystać ze stacji RELAX, w skład których wchodzą m.in. oględziny Radiowozów udostępnionych przez Komendę Rejonową Policji m. st. Warszawy dla Dzielnicy Ochota, zapoznanie się z Pracą pracowników Centralnego Laboratorium Kryminalistyki i Daktyloskopii, zapoznanie się z pracą Strażaka oraz oględziny najnowocześniejszego wozu strażackiego Państwowej Straży Pożarnej. Ponadto uczestnicy zapoznawali się z zagrożeniami w ruchu lądowym, wysłuchali cennych Rad stołecznych Strażników Miejskich. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali zajęcia strzelectwa na Strzelnicy, która została udostępniona przez Dyrekcję Technikum nr 7.


Zapraszamy do zapoznania się

z fortorelacją z zawodów

 

 

Już w czerwcu druga edycja zawodów.

Zapraszamy serdecznie!