Spotkania z Melpomeną

220pxmelpomene_pioclementino_inv299.jpg [220x381]

SPOTKANIA

MELPOMENĄ

Już we wrześniu, jak co roku, rusza cykl comiesięcznych wyjść do teatru dla uczniów i pracowników naszego liceum.

W tym roku będę informować o nich uczniów wszystkich klas, nie tylko uczonych przeze mnie, za pośrednictwem dziennika Librus oraz tablicy, na parterze.

Będziemy odwiedzać różne teatry, oglądać różne spektakle, zarówno poważne, tzw. klasykę, jak i bardziej nastawione na rozrywkę.

Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Iwona Długokęcka-Tabaka

nauczyciel języka polskiego

Jesień obfituje w teatrach warszawskich w liczne premiery. Jedną z nich jest przedstawienie w Teatrze Współczesnym pt. Lepiej już było w reżyserii Wojciecha Adamczyka, z Martą Lipińską w roli głównej. Bohaterką jest Esmeralda Quipp, była aktorka szekspirowska na emeryturze, bardzo skromnej emeryturze, która nie dość, że traci ukochanego kota, to również dach nad głową. Jako osoba niekonwencjonalna i bardzo zdesperowana usiłuje w niebanalny sposób rozwiązać swoje problemy.

Zawsze dobrą propozycją na spędzenie miłego wieczoru jest koncert w Filharmonii Narodowej. Zwłaszcza jeśli w programie pojawiają się utwory takich kompozytorów, jak Brahms, Schumann czy Rachmaninow. Szczególnie ktoś kto nigdy jeszcze w filharmonii nie był, powinien zastanowić się czy to nie jest najwyższa pora, aby się wybrać.

Są sztuki ponadczasowe. Do nich bez wątpienia w polskiej kulturze należą Dziady Mickiewicza. Ciągle jest to jedna z najważniejszych lektur do matury. W zeszłym roku nowa inscenizacja pojawiła się w Teatrze Narodowym, ale ciągle jeszcze bardzo trudno zdobyć bilety; trzeba zamawiać je z dużym wyprzedzeniem.

Te trzy pozycje to propozycje na najbliższe trzy miesiące dla naszych uczniów, nauczycieli i pracowników, a nawet rodziców.

Chętnych zapraszam do sali 208 .

Najbliższe spektakle:

21. lutego 2018 (środa), godz. 19.00

Teatr Komedia "Hotel Westminster"

Bilety w cenie 79zł (wpłata do 05.lutego 2018)

08. marca 2018 (czwartek), godz. 19.45

Teatr Ateneum "Nad czarnym jeziorem"

( wkrótce premiera, w  jednej z głównych ról Agata Kulesza, znana m.in. z filmu Ida)-  ;

Bilety w cenie 80 zł  (wpłata do do 09. lutego 2018)