W poniedziałek, 11. grudnia 2017, o godz. 18 odbędą się zebrania z Rodzicami

220pxmelpomene_pioclementino_inv299.jpg [220x381]

SPOTKANIA

MELPOMENĄ

Już we wrześniu, jak co roku, rusza cykl comiesięcznych wyjść do teatru dla uczniów i pracowników naszego liceum.

W tym roku będę informować o nich uczniów wszystkich klas, nie tylko uczonych przeze mnie, za pośrednictwem dziennika Librus oraz tablicy, na parterze.

Będziemy odwiedzać różne teatry, oglądać różne spektakle, zarówno poważne, tzw. klasykę, jak i bardziej nastawione na rozrywkę.

Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Iwona Długokęcka-Tabaka

nauczyciel języka polskiego

Jesień obfituje w teatrach warszawskich w liczne premiery. Jedną z nich jest przedstawienie w Teatrze Współczesnym pt. Lepiej już było w reżyserii Wojciecha Adamczyka, z Martą Lipińską w roli głównej. Bohaterką jest Esmeralda Quipp, była aktorka szekspirowska na emeryturze, bardzo skromnej emeryturze, która nie dość, że traci ukochanego kota, to również dach nad głową. Jako osoba niekonwencjonalna i bardzo zdesperowana usiłuje w niebanalny sposób rozwiązać swoje problemy.

Zawsze dobrą propozycją na spędzenie miłego wieczoru jest koncert w Filharmonii Narodowej. Zwłaszcza jeśli w programie pojawiają się utwory takich kompozytorów, jak Brahms, Schumann czy Rachmaninow. Szczególnie ktoś kto nigdy jeszcze w filharmonii nie był, powinien zastanowić się czy to nie jest najwyższa pora, aby się wybrać.

Są sztuki ponadczasowe. Do nich bez wątpienia w polskiej kulturze należą Dziady Mickiewicza. Ciągle jest to jedna z najważniejszych lektur do matury. W zeszłym roku nowa inscenizacja pojawiła się w Teatrze Narodowym, ale ciągle jeszcze bardzo trudno zdobyć bilety; trzeba zamawiać je z dużym wyprzedzeniem.

Te trzy pozycje to propozycje na najbliższe trzy miesiące dla naszych uczniów, nauczycieli i pracowników, a nawet rodziców.

Chętnych zapraszam do sali 208 lub biblioteki . Termin zgłoszeń i zapłaty za bilety do 8.11.2016 roku.

Najbliższe spektakle:

22.11. (wtorek), godz. 19.00

Filharmonia Narodowa, Koncert Kameralny,

w programie: Rachmaninow, Schumann, Brahms,

Bilety w cenie 26 zł - ulgowe, 33 zł – normalne

15.12 (czwartek), godz. 19.15

Teatr Współczesny, Lepiej już było.

Bilety w cenie 55 zł - ulgowe, 78 zł- normalne

26.01 (czwartek), godz. 18.30