PROJEKTY Z WOS-u

Projekt PRZEWODNIK PO URZĘDACH (październik 2014)

Projekt w klasach I mających zapoznać uczniów z funkcjonowaniem urzędów gminy, powiatu i województwa. Zadaniem uczniów było zdobycie podstawowych informacji na temat powszechnie używanych dokumentów takich jak dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny i paszport i zaprezentowanie ich w formie filmu bądź prezentacji multimedialnej.

A oto jedna z propozycji na realizacje tego zadania, posłuchajcie.

Projekt SONDAŻE (wrzesień 2014)
Projekt dla klas III zakładał opracowanie pytań do ankiety na wybrany przez uczniów temat. Uczniowie mieli zamieścić pytania w kwestionariuszu i przeprowadzić za jego pomocą sondaż.

Poniżej przedstawiamy relacje z przeprowadzonych sondaży

Projekt SYMULACJA WYBORÓW (kwiecień 2014)
Projekt realizowany przez klasę II E. Zadaniem trwającej kilka godzin symulacji jest możliwie najwierniejsze odwzorowanie realnych procedur wyborczych, a tym samym przybliżenie przyszłym wyborcom procesu wyborczego. W tym celu jej uczestnicy zostali podzieleni na grupy – komitety wyborcze, dziennikarzy, komisje wyborcze.

Zapraszamy do zapoznania sie z relacją z symulacja debaty